Król europejskich pokazów customowych motocykli wita na 35. Biker Fest International

Wrzesień, 16-19, Lignano Sabbiadoro (Udine) Włochy

Biker Fest International jest niekwestionowanym prekursorem Custom Bike Shows w Europie (na drugim miejscu po Norrtelje w Szwecji). Organizatorzy Biker Fest są kontynuatorami i dziećmi dziesięcioletniej tradycji, która narodziła się na początku lat 70-tych i nabrała rozgłosu w 1987 roku, kontynuując bezpośrednią współpracę z Rat’s Hole Custom Bike Show w Daytona i Sturgis (USA), które przez lata działały jako eksperci branżowi i sędziowie Konkursu, pomagając zakorzenić go w historii jako scenę doskonałości dla motocykli specjalnych na świecie.

Konkurs jest obecnie jedyną imprezą odbywającą się we Włoszech w ramach Mistrzostw Świata AMD Custom Bike Show. Wydarzenie to jest również włoskim finałem IMC (Italian Motorcycle Custom Bike Championship), krajowych mistrzostw składających się z ponad 12 corocznych imprez w całych Włoszech.

Jak co roku, będzie około 100 „specjalnych” motocykli wystawionych w dedykowanej zadaszonej strefie i wyjątkowa nagroda dla zwycięzców, która będzie składała się z 4 voucherów o wartości 1000 euro i darmowych stoisk na Motor Bike Expo w Weronie i Roma Moto Days i wielu innych atrakcyjnych nagród.

Miejsce i data? Lignano Sabbiadoro (UDINE), od 16 do 19 września.